Den na vodě si ještě před prázdninami užili deváťáci Základní školy ve Školní ulici. Ve spolupráci s oddílem kanoistiky Sportclubu 80, za dohledu zkušených vodáků, děti na vlastní kůži zažily, jak rychle jede dračí loď, když celá posádka lodi spolupracuje a všichni zaberou najednou. Také si zkusily jízdu na kajaku, určeném na sjíždění divokých říčních peřejí. Každý si mohl na kánoi vyzkoušet roli zadáka, který loď ovládá a je ten „důležitější“ nebo roli háčka, který sedí vpředu a zadák na něj většinou svádí všechnu vinu za to, že loď nejede tam, kam on chtěl. Některým posádkám se „povedl“ i eskymácký obrat, byť zatím jen ta první část, obrat lodi dnem vzhůru. Tu druhou část se třeba naučí někdy v budoucnu. Tak zase někdy na vodě! Ahoj!

Luděk Hrbek