Žáci 7. D v hodinách přírodopisu sázeli různé druhy semínek jako slunečnice, čočka, řeřicha, paprika, rajčata a mnoho dalších. Žáci měli možnost pozorovat vývoj rostliny od semena přes klíček až po rostlinu. Naučili se základním pravidlům při práci s rostlinkami a měli tak možnost sledovat životní cyklus rostliny. Semínka studenti umístili na vatu, papírový kapesník a do hlíny. Cílem bylo pozorovat, který materiál je schopný udržet vodu a v jakém prostředí se semínku daří nejlépe. Rajčata a papriky máme v plánu zasadit na naší školní zahradu, kde budeme postupně sázet další rostliny. V budoucnu bychom rádi vytvořili bylinkovou zahradu, kde se žáci budou učit, jak jednotlivé rostliny pomáhají našemu zdraví.